Aktualności

 

Ruszył nabór na Up2Circ Accelerator - Granty do 50 000 euro na projekty dla MŚP w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego.

Jeżeli jesteś mikro, małym lub średnim przedsiębiorcą (MŚP) i chcesz przenieść swoją firmę na gospodarkę o obiegu zamkniętym bądź planujesz inwestycje w ramach gospodarki obiegu zamkniętego zachęcamy do zapoznania się z projektem grantowym Up2Circ Accelerator . 

Kto może aplikować?

Projekty mogą być składane przez pojedyncze MŚP z państw członkowskich UE, które spełniają dwa kryteria związane z ich zaangażowaniem w Up2Circ Academy przed upływem terminu składania wniosków (termin składania wniosków upływa 31 maja 2024 r., godz. 23:59 czasu środkowoeuropejskiego):

  • Ocena obiegu zamkniętego: Wnioskodawcy powinni ukończyć ocenę cyrkularności za pomocą narzędzia Up2Circ Circularity Assessment Tool. Doradca Enterprise Europe Network wykona ocenę wraz z wnioskodawcą. Doradca będzie również wspierać wnioskodawcę w całym procesie aplikowania.
  • Poszerzenie wiedzy w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym: Wnioskodawcy powinni aktywnie uczestniczyć w internetowym programie edukacyjnym Up2Circ Academy. Aktywne zaangażowanie definiuje się jako ukończenie co najmniej 50% modułów e-learningowych Akademii Up2Circ. Dzięki udziałowi w internetowym programie edukacyjnym Up2Circ Academy przedsiębiorcy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę o GOZ. 

 

Czy wiedziałeś, że istnieje możliwość przedłużenia obowiązującego pozwolenia wodnoprawnego na kolejny okres? Brzmi dobrze, ale….. Oczywiście jest „ale”.

Przedłużyć można jedynie wybrane rodzaje pozwoleń wodnoprawnych, tj. wskazanych w art. 389 ust. 1 pkt 1-3 ustawy z dnia 17 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2022 r. poz. 2625 ze zm.). Taka możliwość jest dostępna jedynie dla pozwoleń wodnoprawnych:

- na usługi wodne (m.in. pobór wód podziemnych i powierzchniowych, wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi czy do urządzeń wodnych, odprowadzanie do wód lub do urządzeń wodnych wód opadowych i roztopowych – usługi wodne są wymienione w art. 35 ust. 3 ustawy Prawo wodne), 

 

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie o tematyce energetycznej, którego organizatorem jest Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego pt. „Zrównoważony rozwój w praktyce, czyli co i jak poprawić w firmie, by gospodarować energią bez szkody dla portfela – warsztaty i konsultacje dla przedsiębiorców”.

Szkolenie odbędzie się   4 października 2022 roku, w Białymstoku, w Hotelu Branicki, ul. Zamenhoffa 25.  

Poprowadzą je nasi specjaliści w zakresie doradztwa energetycznego i biznesowego  – Panowie: dr Wiesław Sarosiek, Szymon Sulich oraz Marcin Kibitlewski.


Szkolenie skierowane jest do podlaskich przedsiębiorców, którzy chcieliby w teorii i praktyce zgłębić temat efektywnego gospodarowania energią w swoich firmach, w szczególności z zakresu:


• Oszczędzania pieniędzy i energii w praktyce (rozwiązanie techniczne i organizacyjne)
• Optymalizacji energetycznej – czyli praktycznych przykładów rozwiązań technicznych
• Dotacji na termomodernizację i odnawialne źródła energii (OZE) w nowej perspektywie unijnej (2021- 2027)
• Pomocy publicznej w projektach z zakresu energetyki (OZE)
• Termomodernizacji w ujęciu ustawowym i praktycznym (warunki konieczne, problemy, audyty i ich planowane zmiany, np. audyt energetyczny, remontowy, ex ante, ex post).


Zgłoszenia na szkolenia do: 30 września 2022 r. link https://pfrr.pl/bezplatne-szkolenie-o-tematyce-energetycznej/

Zachęcamy do udziału. 

Zamów EkoUsługę

Rozpocznij

Pomoc Eksperta

Uzyskaj pomoc

Baza Wiedzy

Zobacz więcej