Oferujemy usługę:

Naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska.

Kto ma obowiązek składania opłat za środowisko?

  • przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą korzystający ze środowiska,
  • jednostki organizacyjne – urzędy, szkoły, stowarzyszenia

Opłaty wnosi się m.in. za:

  • wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza ( spalanie paliw w kotłach, procesy technologiczne, spalanie paliw przez środki transportu, chów lub hodowla drobiu.
  • pobór wód (wody podziemnej, powierzchniowej śródlądowej, morskich wód wewnętrznych)
  • wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi ( ścieków komunalnych, bytowych lub przemysłowych, wód chłodniczych, wód zasolonych)
  • składowanie odpadów

Kiedy i gdzie wnosimy opłaty za środowisko?

Termin naliczania opłat za rok 2015 wyznaczony jest do dnia 31 marca 2016 r. Zbiorcze zestawienie składamy do właściwego urzędu marszałkowskiego.

Nie wnosi się opłat, jeżeli roczna wysokość korzystania ze środowiska nie przekracza 800 zł za dany rodzaj korzystania ze środowiska, co jednak nie zwalnia z obowiązku składania wykazów o zakresie korzystania ze środowiska.

 

Równocześnie przypominamy o obowiązku sporządzania raportu do KOBIZE (Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami).

Dotyczy on wszystkich podmiotów, które korzystają ze środowiska (także najmniejszych przedsiębiorców korzystających na potrzeby własnej działalności z samochodu lub kotła grzewczego).

Raport KOBIZE wypełnia się za pośrednictwem Internetu raz w roku - do końca lutego. Uzyskanie loginu oraz hasła umożliwiające wysłanie raportu następuje po złożeniu wniosku o uzyskanie dostępu do konta w Krajowej Bazie, co trwa ok. 21 dni. Termin składania raportu za ubiegły rok upływa 29 lutego 2016. W najbliższym czasie obowiązek ten ma zastąpić naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska. Do tego czasu przedsiębiorcy powinni składać raport KOBIZE oraz sprawozdanie opłat za korzystanie ze środowiska.

Jeżeli macie Państwo problem z samodzielnym wywiązaniem się z zadań wynikających z Prawa ochrony środowiska, nasi specjaliści slużą doradztwem.

Zleć sporządzenie sprawozdania za korzystanie ze środowiska naszej firmie.

Firma EkoExpert Doradztwo Ekologiczne i Gospodarcze Sp. z o.o. to grupa sprawdzonych specjalistów.

 

Kontakt do naszego specjalisty:

Magdalena Wigda

Tel. 510 343 554

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.